Найчастіші помилки батьків, які призводять до несамостійності дітей

Яких помилок варто уникати.

Батьки часто роблять помилки, і це цілком нормально, адже до новонародженої дитини не додається інструкція по вихованню. Що ж тата і мами роблять не так?

Ось яких помилок краще уникати…

Вважають, що вони завжди мають рацію

Але ж дитині теж потрібно давати можливість робити помилки. І краще, якщо батьки будуть дозволяти її робити свій вибір і шукати в житті те, що її подобається, інформує Ukr.Media.

Вважають, що чадо має у всьому беззаперечно їх слухатися

Але ж дитина — теж жива людина, хоч і маленька. І з її думкою потрібно рахуватися! І батькам не заважає іноді визнавати той факт, що вони теж можуть помилятися.

Неможливо зробити так, щоб син або дочка беззаперечно вас слухали! Якщо ви хочете від дитини повної покори, то вона виросте безвольною людиною з низькою самооцінкою. А вам це треба?

Батьки взагалі не займаються вихованням дитини і пускають все на самоплив

Навіть якщо у малюка дуже складний характер і ви втомилися займатися його вихованням, то вже точно не можна пускати все на самоплив.

Вони вважають, що дітей не можна карати

Не варто давати дитині повну свободу дій — це не призведе ні до чого хорошого.

Батьки контролюють кожен крок чада

І це теж неправильний підхід до виховання. Не потрібно завжди ставитися до дитини, як до маленької і нетямущої. Дозволяйте її самостійно приймати якісь рішення, інакше вона все життя буде уникати відповідальності.

Батько і мати чогось вимагають, але не пояснюють чому

Не можна вимагати щось від дитини, нічого її не пояснюючи. Навіщо малюкові прибирати свої іграшки? Лише тому, що ви так сказали і ви так хочете? Постарайтеся розповісти йому, для чого це потрібно зробити і чому це добре, щоб малюк сам захотів цим зайнятися.

Тато з мамою показують нехороший приклад

Виховуйте себе, а не дитину! Якщо вам щось не подобається в поведінці сина або дочки, подумайте, чи не повторює вона ці дії за вами?

Батьки взагалі не проявляють інтерес до дитини

Якщо малюк відчуває, що його не люблять, але вимагають від нього беззаперечної слухняності, то він поводитиметься відверто погано, щоб звернути на себе увагу. Його поведінка буде всіляко висловлювати протест!

Якщо ви хочете, щоб діти виросли самостійними і впевненими в собі особистостями, які зуміють постояти за себе, дайте їм можливість вибирати і мати свою власну думку. Не чекайте беззаперечної слухняності від дитини, а просто спробуйте встановити з нею хороші відносини. Звичайно, малюк повинен поважати думку батьків, але у жодному разі не боятися батька і мати.

Щиро цікавтеся справами своїх дітей, їх думкою і бажаннями. Поважайте малюка і частіше говоріть йому, що любите.

Якщо ви зумієте подружитися з власною дитиною, то можете бути впевненими в тому, що вона буде поважати вас у відповідь і намагатися не засмучувати!