Як схуднути до Нового року, якщо немає сил на дієту і тренування

На щастя, інструкція парадоксально проста.

Швидко скинути кілька кілограмів допоможуть прості правила харчування, інформує Ukr.Media.

1 правило: білий хліб = цукор

Мало хто замислюється, що пшеничне борошно вищого сорту — це залишок від зерна на 46%. Тобто з зерна прибирають клітковину, висівки і найкорисніше — серцевину (зародок зерна). Залишається порожня крохмалиста речовина без корисних поживних речовин.

Модне рисове борошно ще гірше пшеничного. Так, така випічка виходить пишною, красивого кольору і запаху. Але її глікемічний індекс близький до 95, тобто лише на 5 пунктів менший, ніж у чистої глюкози. Виходить, що пшеничне і рисове борошно — це практично цукор.

Рисове і пшеничне борошно вищого сорту можна замінити вівсяним, житнім, цілозерновим, нутовим борошном і навіть пшеничним першого або другого сорту. Бажано додавати окремо клітковину і висівки в страви.

2 правило: 30 грамів цукру в день

Багато продуктів тільки прикидаються корисними, а насправді псують нашу фігуру і здоров’я.

Якщо бажаєте схуднути, ніколи не купуйте в магазині продукт, якщо у складі вказано «11 г цукру на 100 г». Часто в йогуртах можна знайти і більше, а це означає, що пляшечка 300 мл згодує вам 33 г цукру — це більше денної норми, але ж йогурт не єдина ваша їжа на сьогодні!

Якщо перевищувати норму, нерозчинений цукор «дряпає» судини, заповнюючи пошкоджені ділянки сполучною тканиною, що вже до 40-річного віку позначиться і на здоров’ї, і на зовнішності.

3 правило: ні десертам на пальмових жирах

Пальмові жири, які так часто зустрічаються в тортиках і печиво, дуже повільно виводяться з організму і уповільнюють метаболізм. Поки травна система розбирається, як позбутися від цих жирів, все корисне, що ви з’їли, будь то дорога риба, дієтичний стейк або ціла миска свіжих овочів, пройде повз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тести, які займуть всього 30 секунд, але допоможуть перевірити стан вашого здоров’я

4 правило: супи не потрібні

Дієтологи розглядають їжу як співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Суп — це варена кістка, яка невідомо де лежала. Добре, якщо першу воду ви злили, інакше речовини, які утворилися при зберіганні туші, залишаться у воді. Ви повинні точно знати, що використовуєте свіже м’ясо, якщо не хочете отримати дозу токсинів.

Які супи заважають схуднути? Наприклад, український борщ та інші наваристі юшки. Ця їжа — жирна і поживна. Хочете отримати від овочів користь — їжте їх свіжими або приготованими до стану аль-денте. Чим більше ви їх варите, тим вони стають більш калорійними і швидко засвоюваними. В результаті користі від них не більше, ніж від тістечка.

Однак можна самому приготувати суп: сочевичний, гарбузовий, якщо овочі не розварені. М’ясо можна відварити і додати в суп окремо. Уникайте великої кількості жирних вершків і масла в складі супів-пюре.

5 правило: брют замість лікеру

Цукор з алкоголем завдає по печінці страшний удар. Щоб розслаблятися з мінімальним ризиком для фігури і здоров’я, беріть брют, сухе вино або навіть міцні напої, але у жодному разі не лікери і не солодкі коктейлі.

І звичайно, правильно закушуйте: овочами, м’ясом. Бажано не фруктами — в них теж багато цукру.

Якщо слідувати цим рекомендаціям, ви природним чином втратите за місяць частину зайвих кілограмів.